10 priežasčių kodėl verta rūšiuoti atliekas

Iš pirmo žvilgsnio šiukšlių atsikratymas atrodo tėra tik dar vienas iš kasdieninių buities darbų: paėmei, išnešei, išmetei ir jos kažkur dingo. Tačiau ar dažnas susimąstome kur jos iš tiesų „dingo“? Galbūt visgi be reikalo ekologiškas požiūris į gyvenimą kartais ironiškai pašiepiamas ir pavadinamas dar vienu mados reikalu? Pateikiame 10 priežasčių, įrodančių, jog atliekų rūšiavimas yra daug daugiau nei XXI amžiaus mitas ar išpūstas mados burbulas:

Išmetamų atliekų kiekiai sparčiai auga ir artėja prie kritinės ribos, kuomet nebereiks niekur eiti norint išmesti šiukšles – mes tiesiog gyvensime jose. Rūšiavimas ir perdirbimas gali šią ribą ženkliai pastūmėti tolyn, leisdamas žemei (tuo pačiu – ir mums patiems) kiek lengviau kvėpuoti.

Gaminant naujus daiktus iš antrinių žaliavų ne tik saugoma gamta, bet ir taupomi jos ištekliai. O jie juk ne begaliniai.

Išmestas popierius nesuyra 2 metus. Plastiko pakuotės – net 200 metų. Vien šis faktas kiekvienam mūsų turėtų tapti svaria priežastimi pradėti rūšiuoti.

Kiekviena perdirbta popieriaus ar kartono tona išsaugo 17 medžių, 26 460 litrų vandens ir pakankamai energijos tam, kad 6 menesius būtų apšildytas normalaus dydžio namas.

Rūšiavimas gali būti įdomus. Pavyzdžiui, renkant tuščias Tetra Pak sulčių pakuotes ir dalyvaujant www.grynossultys.lt žaidime galite laimėti privatų grupės Kastaneda koncertą savo mokykloje.

Kone pusė Lietuvoje perdirbamų atliekų importuojamos iš svetur! Negi negalime kiek labiau pasistengti patys?

Net trečdalis pasaulyje iškertamų medžių panaudojama popieriaus gamybai. Turbūt mažai kas pagalvoja, jog tą patį popierių galima perdirbti net 4-6 kartus.

Stiklą galima perdirbti tūkstančius kartų nei kiek nepakenkiant jo kokybei.

Užtenka perdirbti vos vieną stiklinį butelį ir sutaupysite energijos kiekį, kurio užteks tam, kad jūsų kompiuteris veiktų 20 minučių. Trys perdirbti buteliai – jau visa valanda.

Jeigu nepakeisime visuomenės požiūrio į rūšiavimą, vos per keletą metų užpildysime visus esamus sąvartynus.

Susimąstėte? Šiandien pats laikas pradėti, nes jeigu nukelsite rytdienai, būtent tos vienos dienos kada nors gali ir pritrūkti.